Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w zawiązku ze zmianami w prawie art. 240 par. 1 kk, dotyczącymi obowiązku prawnego zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa wobec dziecka uruchomiliśmy zapisy na 2-dniowe szkolenie: Identyfikacja symptomów i podejmowanie interwencji w przypadku krzywdzenia dzieci.
W kwietniu br. wprowadzono nowelizację kodeksu karnego, która zwiększa wymiar kar za przestępstwa wobec dzieci. Nakłada ona m.in. obowiązek zawiadomienia organów ścigania o przestępstwach wymierzonych w dobro dziecka. Oprócz zwiększenia wymiaru kar za przestępstwa wobec dzieci wprowadzono również karę do lat 3 pozbawienia wolności za niezawiadomienie organów ścigania o przestępstwach wymierzonych w dobro dziecka.
W odpowiedzi na dużą liczbę pytań ze strony profesjonalistów niepewnych, jak reagować, kiedy podejrzewają, że dziecku dzieje się krzywda, przygotowaliśmy specjalną ofertę szkoleniową w tym zakresie.
W ramach uczestnictwa w szkoleniu dowiedzą się Państwo w jaki sposób można rozpoznać, że dziecko doświadczyło krzywdzenia; jakie są specyficzne a jakie niespecyficzne syndromy krzywdzenia dzieci; jak reagować, kiedy podejrzewamy, że dziecku dzieje się krzywda; do jakich przepisów prawa się odnieść w takiej sytuacji. Zgodnie z Państwa życzeniem szkolenie zostało uzupełnione o informacje i umiejętności związane z prowadzeniem rozmowy z dzieckiem i jego opiekunami.
Podstawowym celem szkolenia jest dostarczenie praktycznych narzędzi do wykorzystania w sytuacji podejrzenia i podejmowania interwencji w przypadku krzywdzenia dziecka.
Strona główna> Identyfikacja symptomów i podejmowanie interwencji w przypadku krzywdzenia dzieci
Identyfikacja symptomów i podejmowanie interwencji w przypadku krzywdzenia dzieci