
Opis
Jak być autorytetem dla własnego dziecka? Jak być wystarczająco dobrym rodzicem? Jak rozwiązywać sytuacje sporne? Co robić, gdy dziecko doświadcza trudności? Jak pomóc dziecku regulować swoje emocje? Jak wzmacniać więź z dzieckiem?
To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie rodzice w procesie wychowywania dziecka. To zadania, które wymagają od rodzica wielu specyficznych kompetencji. Udział w Treningu może być pomocny rodzicom w szukaniu odpowiedzi na powyższe pytania, a także nabywaniu kompetencji do budowania więzi z dzieckiem opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu.
Jak pracujemy?
Uczestnicy najpierw analizują umiejętności, które są im potrzebne, aby móc osiągnąć zamierzone cele, wzmacniają je, a następnie przygotowują się do ich praktykowania.
Spotkania odbywają się w grupie kilkunastu rodziców. Prowadzimy zajęcia metodą warsztatową, wykorzystujemy dyskusje, ćwiczenia w grupach, bazujemy na osobistych doświadczeniach. Bardzo dbamy o poczucie bezpieczeństwa i komfortu w trakcie spotkań.
Zapraszamy na trening jeśli:
- chcesz lepiej rozpoznawać własne stany emocjonalne i przyglądać się swoim reakcjom, aby pracować nad zmianą zachowania wobec dziecka,
- chcesz lepiej rozumieć różne zachowania dziecka, jego rozwój,
- zależy Ci na poszerzaniu swoich umiejętności wprowadzania zasad dziecku i przyglądać się tematowi granic,
- jesteś gotowy wymieniać się doświadczeniem i pracować w grupie z innymi rodzicami.
Warsztat obejmuje 8 spotkań raz w tygodniu. Na spotkania zapraszamy wraz z dziećmi. W trakcie trwania spotkań zapewniamy opiekę dzieciom od 3 do 6 roku życia.
Spotkanie odbędzie się w nowoczesnych salach szkoleniowych zrewitalizowanego budynku Centrum Usług Socjalnych i Aktywności Lokalnej Saturn w Czeladzi, przy ul. Biedermanna 2 (vis-a-vis budynku Galerii Elektrownia).
W razie wprowadzenia obostrzeń sanitarnych ze względu na sytuację epidemiologiczną, trening może być prowadzony on-line.
Uczestnictwo w Treningu kompetencji rodzicielskich jest bezpłatne. Wskazana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się telefonicznie pod nr: 507 744 924 lub mailowo: kontakt@moc-wsparcia.pl
Pierwsze zajęcia odbędą się 11 września 2021 r o godzinie 09.00 – 14.00.
Istnieje możliwość dołączenia w kolejnych terminach.
.
dr Aleksander Mańka
.
Terapeuta, ekspert superwizji rodzinnej, profilaktyk systemowy, adiunkt akademicki. Od wielu lat prowadzi praktykę w zakresie profilaktyki i terapii problemów rodzinnych i partnerskich. Jest autorem koncepcji profilaktyki systemowej oraz metodyki superwizji rodzinnej, które stanowią główną strategię jego oddziaływań. Podczas wieloletniej praktyki łączonej z pracą naukową na uczelniach krajowych i zagranicznych, zdobył bogate doświadczenie w ochronie zdrowia psychicznego oraz przeciwdziałaniu problemom funkcjonowania w związku partnerskim i rodzinie. Jest autorem wielu książek, publikacji, programów profilaktycznych i terapeutycznych dotyczących tej problematyki.
Zapraszamy również do skorzystania z innych form wsparcia przewidzianych w projekcie, z którymi zapoznacie się klikając na zakładkę Projekt Bezpieczna Więź. Każdy na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego.
Do dzieła! Czekamy na Państwa zgłoszenia!
